Kniholo

O výrobku

MALÝ BYT + HODNĚ KNIH = ?
VELKÝ BYT + LÁSKA K MINIMALISMU = ?
TOUHA MÍT DOMA NĚCO VÝJIMEČNÉHO, ALE ZÁROVEŇ PRAKTICKÉHO + ČISTÝ JEDNODUCHÝ DESIGN = ? MÁLO ČASU + NAPOSLEDY JSEM ČETL/A POVINNĚ NA STŘEDNÍ = ?
? = KNIHOLO

Kniholo je knihokřeslo, které, jak už název napovídá, vzniklo spojením knihovny a křesla. Je navrženo tak, aby plnilo jak funkci úložnou, jako knihovna, tak funkci sedací, jako křeslo. Zároveň je jeho použití variabilní a slouží uživateli v závislosti na jeho potřebách, přáních nebo momentální životní situaci. Zkrátka a jednoduše, Kniholo najde uplatnění všude tam, kde chce člověk spojit praktičnost, krásu a pohodlí.

Rám Knihola je vyroben z kvalitního lamina rakouské značky Egger o tloušťce 25 mm. Výplň čalounění sedáku a opěráku tvoří polyuretan 80 kg/m3, na potahu je tkané mikrovlákno, které je velmi příjemné na dotek, a zároveň má vysokou odolnost proti oděru. Pro snadnou manipulaci má Kniholo kolečka, takže je možné jej vždy přesunout na místo, kde bude aktuálně třeba. Jeho inovativní design a čisté linie dolaďují područky, které zajistí uživateli maximální pohodlí a podpěru ruky při čtení.

Lamino použité na konstrukci Knihola jej činí (oproti dřevu) odolnější vůči klasickému každodennímu opotřebení, což mu zaručuje dlouhou životnost. Tím, že zastoupí funkci dvou kusů nábytku, jeho koupí přispívají zákazníci k menšímu zatěžování životního prostředí, minimalizují spotřebu, odpad a v konečném důsledku je jejich ekologický otisk spojený s výrobou a používáním tohoto nábytku úsporný k přírodním zdrojům. Lokální výroba knihokřesla v ČR navíc nezatěžuje planetu dopravou víc, než je nutné.

Kniholo jako uživatel oceníte zejména (ale nejen) v následujících případech:

1) Malý byt + hodně knih
Máte tolik knih, že už je nemáte kam dávat a malý byt. Jenže Vy si prostě nemůžete pomoci a v knihkupectví nikdy neodoláte… Svého koníčku a nakupování nové literatury se nemusíte vzdát! Pokud potřebujete, aby u Vás doma byl každý centimetr čtvereční efektivně využit, Kniholo Vám s tím pomůže. Do sedmi polic po celém obvodu Knihola se vejde až 300 knih, které budou nejen náležitě srovnány, ale hlavně vždy po ruce. Zároveň můžete při jejich čtení pohodlně relaxovat, zabořeni nejen do příběhu knihy, ale také do pohodlného sedáku a područek.

2) Velký byt + láska k minimalismu
Jste duší minimalista a nechcete mít celý dům či byt zastavěný nábytkem? Máte rádi jednoduchost a přehlednost? Méně znamená více je Vaším mottem? Díky Kniholu bude Váš domov působit vzdušně, čistě a uspořádaně a navíc budete mít oblíbené knihy vždy v dosahu, což Vám zvýší pohodlí během čtení.

3) Touha mít doma něco výjimečného, ale zároveň praktického + čistý a jednoduchý design
Jen se přiznejte, no honem, šup šup. Že taky chcete doma mít něco, co není z nábytkového řetězce a nenajdete to v dalších 99 % domácností? Něco, co je vysoce originální, ale přitom to lze díky výběru barvy čalounění plně integrovat do stylu Vaší domácnosti. Něco, co budou návštěvy obdivovat a v dobrém :-)! i maličko závidět. Kniholo, jediné knihokřeslo na českém a slovenském trhu, jehož design je chráněn jako registrovaný design Společenství EU, se stane přesně tím kusem nábytku, který výše zmíněné splní.

4) Málo času + naposledy jsem četl/a povinně na střední
Že jste se před lety zapřísáhli, stejně jako Havran od E. A. Poa, že čtení je Vaším “nevermore”? Možná to díky novému krásnému kousku nábytku ve Vaší domácnosti, který po postupném zaplnění knihami přímo volá, přehodnotíte. Na znovunalezení vášně, kterou ve Vás možná kdysi kdosi kvůli nuceným zápiskům do čtenářského deníku zadupal, není nikdy pozdě. Však teď už jste dospělí a vybírat si literaturu můžete jen a jen podle sebe. No, a pokud Vy a knihy opravdu nejdete dohromady, protože… máte děti/zvířata/náročnou práci a tedy i málo času na čtení, i v tomto případě Vám může být Kniholo nápomocno. Však v policích nemusíte skladovat jenom knihy. Fantazii se meze nekladou! Police Knihola jsou ideální např. i pro uskladnění deskových her, plyšáků, hraček a mnoha dalšího.

Jméno designéra

Výrobní firma:

Odkaz na výrobek

Adam a Nina Misařovi
MDDr. Adam Misař