„NÁBYTEK ROKU 2022“

Podtitul:

„Cena vyhlašovaná Asociací českých nábytkářů o nejlepší design a inovace nábytku v daném roce“

Cena Asociace českých nábytkářů

Asociace českých nábytkářů pod záštitou

(řazeno abecedně)

CzechTrade

Design Cabinet CZ

Institut Interiérových Designérů

Unie Profesionálních Designérů ČR

vyhlašuje celostátní udílení ceny AČN

„NÁBYTEK ROKU 2022“.


VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2022

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2022 je domácí pracoviště „CARTAGENA“, nizozemského designéra Joop Bos, který vyrábí společnost HON a.s.

Tisková zpráva vydaná k ocenění NÁBYTEK ROKU 2022

Cartagena představuje funkčnost a moderní design vhodný do bytu i kanceláře. Domácí pracoviště, jehož součástí je výškově stavitelný stůl, respektuje pravidla ergonomie a jeho uživatel ocení zejména přizpůsobení správné výšky pracovní desky rozdílným postavám i možnost provést rychlou změnu a pracovat ve stoje. Sklopná deska stolu šetří prostor a nepřekáží, pokud není pracoviště používáno. Správné osvětlení pracovního stolu je zajištěno LED světlem umístěným ve spodní části police.

Variabilní modulový systém si najde své místo v mnoha interiérech. Do stylových kanceláří je možné použít více typů modulů a vytvořit praktickou dělicí stěnu, kterou lze přeorganizovat podle aktuálních potřeb. Multifunkční stěna nabízí jak úložné prostory, tak plochy pro vystavení dekorativních předmětů, knih a dalších věcí. Barvu kovu a dekory dřeva si zákazník může zvolit ze široké nabídky barev a materiálů tak, aby vyhovoval ladění interiéru.


Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: (řazeno abecedně podle výrobce)

  • CLOUD, soft sezení, FORM, spol. s r.o., design: Martin Beinhauer
  • RENDEZVOUS, kolekce – křeslo, židle a stůl, FORM, spol. s r.o., design: Lucie Koldová
  • STELA, příborník se zásuvkami a dvířky, TRIANT, spol. s r.o., design: Petr Šebela
  • TRIANGLE, odkládací stolek, Dřevotvar družstvo, design: Kateřina Dohnalová
  • TRIVI TR-126W, konferenční židle, LD Seating s.r.o., design: Martin Foret
  • WINX LOUNGE, kolekce křesel, RIM CZ a.s., design: Kai Stania

Více informací o hodnocených výrobcích naleznete v naší tiskové zprávě – NÁBYTEK ROKU 2022


V ocenění „NÁBYTEK ROKU 2022“ je hodnocen nejlepší design a inovace nábytku v daném roce v České republice. Ocenění je vyhlášeno Asociací českých nábytkářů. Přihlásit se mohou všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích atd. Cílem ocenění je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design. Přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů. Motivovat designéry k tvůrčí aktivitě.

Nábytek je hodnocen z hlediska:

Funkčnosti, estetiky a vhodnosti použité technologie a materiálu i s ohledem na ekologické dopady. Ocenění uděluje představenstvo Asociace českých nábytkářů.

NÁBYTEK ROKU 2022 – NOMINACE:

Poprvé se v letošním roce objevuje nová kategorie ocenění, a to sice NÁBYTEK ROKU 2022 – NOMINACE. Tato kategorie je směřována k výrobkům, které se neobjevily mezi sedmi oceněnými, ale jejich designérský přínos pro zákazníky rozhodně není zanedbatelný. Jedná se o nábytek, který rozhodně stojí za pozornost.