VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2023

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2023 je manželská postel ARIA designéra

Pavla Hermana od společnosti DOMESTAV s.r.o. Nadčasovost a moderní design spolu s efektem vznášení se nad podlahou, definují postel z luxusní kolekce ARIA. Výjimečnost celé řady je dána precizností výroby zaměřující se na detail a kresbu dřeva.

Díky zaobleným hranám je nábytku dodán punc bezpečí a jemnost na dotek. Postele a noční stolky z kolekce ARIA v sobě snoubí funkční design a dlouholetou zkušenost výrobce s opracováním masivního dřeva. Moderní a funkční design se zaoblenými tvary dodává posteli lehkou eleganci a zútulní vzhled celého pokoje. Postel má polohovací kování Varifix, které umožňuje nastavit výšku lehací plochy dle potřeb zákazníka. Na přání je možné doplnit ambientní LED osvětlení rámu. Dřevěné ergonomické čelo nabízí širokou škálu barevných odstínů moření nebo olejování. Manželskou postel navrhnul designér Ing. Pavel Herman, který je odborníkem především na nábytek do ložnice, včetně postelí. Ve svých projektech klade důraz na nadčasovost a moderní design.


Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: 


V ocenění „NÁBYTEK ROKU 2023“ je hodnocen nejlepší design a inovace nábytku v daném roce v České republice. Ocenění je vyhlášeno Asociací českých nábytkářů. Přihlásit se mohou všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích atd. Cílem ocenění je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design. Přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů. Motivovat designéry k tvůrčí aktivitě.

Nábytek je hodnocen z hlediska:

Funkčnosti, estetiky a vhodnosti použité technologie a materiálu i s ohledem na ekologické dopady. Ocenění uděluje představenstvo Asociace českých nábytkářů.