Nábytek roku 2024
Nábytek roku 2024

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2024

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2024 je kolekce kancelářského nábytku „FLOS“ designérů Ing. Aleše Bartáka, Ing. Arch. Michaela Baránka a MgA. Martina Beinhauera od výrobní společnosti FORM, spol. s r.o.

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Vítězný výrobek nábytek roku 2024
Vítězný výrobek Nábytek roku 2024

FLOS je kolekce kancelářského nábytku zahrnující stoly, stolové sestavy, soubor jednodílných a dvoudílných skříněk i celodýhovaných nik s nezbytným zásuvkovým kontejnerem. Pro kolekci je charakteristické opracování hran zdůrazňující
vnitřní lamelovanou strukturu materiálu, kterou lze uplatnit i u sedacího nábytku z dalších řad z kolekce firmy. Hrany stolových pracovních ploch kombinují negativní a pozitivní sklon opracování k dosažení ergonomie v podobě ergohrany.

Významným detailem je řešení úchytek skříňového nábytku a prvků „cable managementu“ v podobě frézovaných detailů s uplatněnou kresbou lamel v kombinaci s bílou barvou HPL foliovaných horních ploch. Důmyslným opracováním hran a dalších detailů je docíleno subtilního vzhledu při zachování pevnosti elementů kolekce i jejich sestav. Výslednému subtilnímu vzhledu napomáhá řešení podnoží z paralelně svařených výpalků s vloženým překližkovým prvkem odkazujícím k lamelové kresbě
opracovaných hran stolových ploch.


Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: 

Nábytek LINE
Nábytek Le bon
nábytek RIM CZ
Nábytek Sýkora
Nábytek TON
Nábytek wooderer


V ocenění „NÁBYTEK ROKU 2024“ je hodnocen nejlepší design a inovace nábytku v daném roce v České republice. Ocenění je vyhlášeno Asociací českých nábytkářů. Přihlásit se mohou všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích atd. Cílem ocenění je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design. Přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů. Motivovat designéry k tvůrčí aktivitě.

Nábytek je hodnocen z hlediska:

Funkčnosti, estetiky a vhodnosti použité technologie a materiálu i s ohledem na ekologické dopady. Ocenění uděluje představenstvo Asociace českých nábytkářů.